Acımasız Dürüstlük

Close up shot of astrological clock in Piazza San Marco, VeniceBu niteliğe hâkimiyet ancak insanın kendisine karşı acımasız bir biçimde dürüst olmasıyla başarılabilir. Bu insanın kendi düşünce ve eylemlerinin tüm sorumluluğunu üstlenmesi anlamına gelir. Bu o düşünce ve eylemlerin kusursuz olması değil, kişinin kendi düşünceleri ve eylemleri olması gerektiği anlamına gelir. Bir kez siz kendi realitenizin sorumluluğunu üstlenmeye başladığınızda, Gerçek dersine hâkimiyetiniz de başlar. Bu insanlar daima sorularının yanıtlarını arayan, daimi arayışçılardır. Kendi izlenimlerini, hislerini ve düşüncelerini yadsır, onun yerine diğerlerinin izlenimlerini, hislerini ve düşüncelerini benimserler.

On İki Temel Yaşam Dersi Başkalarının Gözleriyle Görmek

Bu yaşam dersi üzerinde kısa bir süredir çalışanlar genellikle, kendilerini tamamen başkalarının gözleriyle görürler. Başkalarının perspektifinden net biçimde görebilirler, ama iş kendi gerçeklerine geldiğinde kör bir noktaya sahiptirler. Bu insanlar kendilerini hep başkalarının onlar hakkında ne düşündükleriyle ilgili kendi düşüncelerine göre yargılarlar.

Gerçek hâkim olunması çok zor bir niteliktir. Bu yüzden, bu yaşam dersi üzerinde çalışanları yargılamak yerine, onları koşulsuz olarak sevmeli ve cesaretlerini alkışlamalıyız, çünkü bu çok zor bir derstir. Bu birçok enkarnasyon alsa bile, bu yaşam dersini öğrenmek tüm insanlığın ilerlemesini sağlar.

Bir önceki yazım: DOKUZUNCU EVİ YÖNETEN VEYA YAY BURCU OLAN
İsim: *

Mail: *

20 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)